Plakat obrazujący tekst

Powiaty leszczyński i wolsztyński zajmują wspólnie trzecie miejsce w Wielkopolsce i dziewiąte w kraju z najniższym poziomem bezrobocia – 2,2 proc.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce na koniec września br. stopa bezrobocia wynosiła 5,6 proc., a w Wielkopolsce – 3,3 proc. W powiecie leszczyńskim wskaźnik ten wynosił 2,2 proc., co wspólnie z powiatem wolsztyńskim oznaczało (po Poznaniu i powiecie poznańskim) czwarte  miejsce w województwie.

Niski poziom bezrobocia w powiecie leszczyńskim klasyfikuje go na dziewiątym miejscu w kraju. Sąsiednie powiaty mają wyższe bezrobocie: Leszno – 2,9 proc. gostyński – 5,1 proc., kościański – 3,1 proc., rawicki – 3,3 proc., górowski – 14,8 proc., wschowski – 8,2 proc.