Spotkanie konsultacyjne w Gronówku

W sali wiejskiej w Gronówku w gminie Lipno odbyło się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami na temat przebudowy drogi i budowy chodnika w tej miejscowości.

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie zlecił firmie Starbem z Krobi wykonanie dokumentacji przebudowy ok. 900 mb drogi przez Gronówko wraz z budową chodnika. Podczas spotkania w Gronówku projektanci przedstawili mieszkańcom założenia projektowe inwestycji. Planowane jest wybudowanie jezdni o szerokości 5,5 m, kanalizacji deszczowej i chodnika o szerokości 2 m po stronie północnej. Projektanci opracowują też dokumentację budowy 2 km ścieżki rowerowej o szerokości 2,5 m, po prawej stronie drogi powiatowej Leszno – Gronówko.

W spotkaniu z mieszkańcami i projektantami uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski oraz wójt gminy Lipno Łukasz Litka.

Facebook Powiat 2