Zjazd gminny OSP w Krzemieniewie

W Krzemieniewie odbył się zjazd gminny ochotniczych straży pożarnych z tej gminy. Uczestniczyli w nim m.in. przewodniczący rady powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i starosta Jarosław Wawrzyniak.

W gminie Krzemieniewo funkcjonuje 11 jednostek OSP, z czego dwie: OSP Pawłowice oraz OSP Krzemieniewo włączone są do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego i to one mają uprawnienia do wyjazdu na akcję ratowniczo – gaśniczą.

Podczas zjazdu odbyły się wybory Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  RP w Krzemieniewie na kolejną pięcioletnią kadencję. W jego skład weszli: Tadeusz Wojtkowiak – prezes, Marek Ślęzak – wiceprezes, Paweł Kaczmarek – wiceprezes, Mariusz Ptak – komendant,  Ryszard Marciniak – skarbnik, Andrzej Praczyk – sekretarz i Przemysław Koszyczarek – członek.

W zjeździe uczestniczyli m.in. przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk, starosta Jarosław Wawrzyniak, wójt gminy Krzemieniewo Radosław Sobecki i komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie Sebastian Kozłowski.