Główną nagrodę - rower - odebrał Marek Zygmanowski ze Szkoły Podstawowej w Lipnie

W Starostwie Powiatowym w Lesznie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Bezpiecznie i ekologicznie przez Powiat Leszczyński” pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka. Główną nagrodę – rower – odebrał Marek Zygmanowski ze Szkoły Podstawowej w Lipnie.

Organizatorem kolejnej edycji konkursu była Komenda Miejska Policji w Lesznie, a partnerami Starostwo Powiatowe w Lesznie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego  w Lesznie i patron medialny Gazeta ABC.

W konkursie na plakat o tematyce komunikacyjnej i ekologicznej uczestniczyli uczniowie klas czwartych z 20 szkół podstawowych z powiatu leszczyńskiego. Komisja konkursowa oceniała 58 prac i nagrodę główną – rower – przyznała Markowi Zygmanowskiemu z SP w Lipnie. Drugie miejsce zajęła praca Bartosza Gurgurewicza ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie, a trzecie  - Pauliny Sierackiej z SP w Goniembicach. Wyróżnienia zostały przyznane Aleksandrze Urbanowskiej z SP w Goniembicach i Nadii Walkowiak z SP w Dąbczu. Wszyscy laureaci otrzymali kaski rowerowe i upominki powiatowe.

Podczas spotkania z uczniami i ich rodzicami nagrody wręczali starosta Jarosław Wawrzyniak,  komendant miejski policji w Lesznie Krzysztof Nowak oraz Wiktor Spiżewski, wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie.

Facebook Powiat 1