logo PFRON

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przekaże 500 mieszkańcom powiatu leszczyńskiego paczki żywnościowe.

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w kraju Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizuje Moduł IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Moduł jest adresowany do samorządów powiatowych i gminnych, które w związku z sytuacją epidemiczną prowadzą dodatkowe wsparcie dla osób niepełnosprawnych lub ich otoczenia.

Powiat Leszczyński otrzymał pomoc finansową w wysokości 100 tys. zł z PFRON na realizację programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” – Moduł IV.

W ramach tego programu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie kupiło 500 paczek żywnościowych dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu Leszczyńskiego. Paczki zostaną im przekazane w listopadzie br.

PFRON paczki 1