Radar na ul. Dworcowej w Krzemieniewie

W każdej z siedmiu gmin powiatu leszczyńskiego na drogach powiatowych ustawione zostały kolejne radary z informacjami o prędkości ruchu pojazdów. Zakup urządzeń poprawiających bezpieczeństwo sfinansował samorząd powiatowy.

Od wielu lat w ramach wykonywanych inwestycji na drogach powiatu leszczyńskiego montowane są w najbardziej ruchliwych miejscach w terenie zabudowanym radary informujące o prędkości ruchu pojazdów. Urządzenia te służą poprawie bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i rowerzystów oraz pieszych.

Władze powiatu leszczyńskiego postanowiły zintensyfikować te działania i sfinansowały dotąd już dwa etapy zakupu i montażu radarów zasilanych panelem solarnym. W ramach tegorocznego - trzeciego - etapu za 67 tys. zł ustawionych zostało siedem kolejnych radarów, po jednym w każdej gminie:

- w Smyczynie (gmina Lipno)

- w Krzemieniewie, ul. Dworcowa

- w Wijewie, ul. Kalek