Rydzyński Bieg Niepodległosci

Prawie 400 osób wystartowało w IX edycji Rydzyńskiego Biegu Niepodległości. Zwycięzcami zostali Miłosz Szcześniewski z Dąbcza oraz Klaudia Petters z Bolesławca. Organizacja zawodów została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Trasa liczącą 11 km wiodła spod rydzyńskiego zamku ulicami miasta, wokół zalewu do mety przy hali sportowej. Zawody po raz trzeci z rzędu wygrał Miłosz Szcześniewski z Dabcza w czasie 37:19. Drugie miejsce zajął Tomasz Musiał z Dąbcza, a trzecie – Dawid Miaskowski z Leszna.  Wśród pań ponownie wygrała Klaudia Petters z Bolesławca (43:48). Drugie miejsce wywalczyła Martyna Zielińska z Leszna, a trzecia była Lidia Baksalary z Leszna.

Fot. B.Klupś elka.pl

Facebook Powiat 2