Święto Niepodległości we Włoszakowicach

W gminie Włoszakowice Święto Niepodległości tradycyjnie uczczono przejazdem kawalerii i postaci historycznych. W uroczystościach uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Uczestniczący w Święcie Niepodległości wyruszyli z Bukówca Górnego i przez Sądzię oraz Krzycko Wielkie przejechali do Włoszakowic. W przejeździe oraz spotkaniach wzięły udział postaci historyczne, m.in. marszałek Józef Piłsudski, premier Ignacy Jan Paderewski, poseł Franciszek Kaczmarek, dowódca włoszakowickiego oddziału powstania wielkopolskiego Jan Otto, kapelan wojsk powstańczych ks. Józef Górny oraz wielu zaproszonych gości. Grupę prowadził szwadron kawalerii złożony z członków Stowarzyszenia Towarzystwa Jazdy Konnej i Tradycji Sarmackich z Bukówca Górnego oraz grupy miłośników 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich z Grotnik pod dowództwem Łukasza Hałupki.

Fot. N.John wloszakowice.pl

Facebook Powiat 1