Starosta Jarosław Wawrzyniak podczas koncertu Wielkopolska śpiewa Niepodległej w Pawłowicach

W pałacu w Pawłowicach odbył się koncert pieśni patriotycznej i żołnierskiej „Wielkopolska śpiewa Niepodległej”.  Impreza została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Organizatorami koncertu byli Wielkopolski Związek Chórów i Orkiestr w Lesznie, Gminny Ośrodek Kultury w Krzemieniewie i Narodowe Forum Muzyki.  Ideą jego zorganizowania było uczczenie Święta Niepodległości, a także łączenie aktywności muzycznej i społecznej wielu pokoleń, od dzieci przedszkolnych po emerytów.

W Sali Kolumnowej pałacu w Pawłowicach zaprezentowały się chóry dziecięce i dorosłe wchodzące w skład Wielkopolskiego Związku Chórów i Orkiestr w Lesznie. W koncercie pod dyrekcją Jowity Augustyniak zaśpiewało ok. 250 osób z ośmiu chórów: „Słoneczko” Przedszkola im. św. Jana Pawła II w Lesznie, „Con Brio” Szkół Podstawowych w Długiem Starem i Lasocicach, „Bel Canto” Szkół Gminy Wijewo pod dyrekcją Aliny Nowak, „Kameleon” przy Domu Kultury w Rawiczu, „Melodyjki” Szkoły Podstawowej w Dubinie, „Bel Canto” Szkoły Podstawowej w Golinie Wielkiej, „Krzemień” z Krzemieniewa i Koło Śpiewu im. Bolesława Dembińskiego z Miejskiej Górki.

Koncert został dofinansowany z budżetu powiatu leszczyńskiego, a wśród gości byli przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i starosta Jarosław Wawrzyniak.

Fot. D.Marciniak leszno24.pl

Facebook Powiat 1