Starosta Jarosław Wawrzyniak podczas obchodów 90-lecia sekcji boksu w Lesznie

W Rydzynie klub sportowy Polonia 1912 Leszno zorganizował tradycyjne turnieje bokserskie im. Jana Pawlaka i Janusza Stawińskiego ps. Harcerz. Zawody połączone były z obchodami 90-lecia sekcji boksu w Lesznie.

W turniejach uczestniczyli zawodnicy z klubów z Poznania, Lubina, Zbąszynia, Wałbrzycha, Wałcza, Gostynia, Złotowa, Rawicza i Leszna. Polonia 1912 Leszna wygrała w klasyfikacji klubowej XXVIII Ogólnopolski Turniej Bokserski im. Jana Pawlaka, a w XXIV Turnieju Bokserskim im. Janusza Stawińskiego „Harcerza” zajęła trzecie miejsce. Organizacja zawodów w Rydzynie została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Podczas turnieju obchodzono 90-lecie sekcji boksu w Lesznie. Z tej okazji zaproszono byłych i obecnych  działaczy, zawodników i sympatyków klubu. Starosta Jarosław Wawrzyniak, autor specjalnie przygotowanej publikacji o 90-leciu sekcji boksu, w skrócie przedstawił dziewięć dekad twej dyscypliny sportu w regionie leszczyńskim.

fot. M.Konieczny elka.pl

Facebook Powiat 1