Starostwo Powiatowe w Lesznie rozstrzygnęło postępowanie ofertowe na zakup łóżek dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Pięć wielofunkcyjnych sterowanych elektrycznie trafi na oddział onkologiczny pod koniec sierpnia br.

Samorząd powiatu leszczyńskiego systematycznie wspiera Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie. W poprzednich latach starostwo sfinansowało m.in. zakup ambulansu, a w ub.r. przekazało pieniądze na pierwszy etap modernizacji bloku porodowego.

Także i w tym roku Rada Powiatu Leszczyńskiego zdecydowała się wesprzeć specjalistyczną lecznicę. W budżecie samorządu uchwalono 64 tys. zł na kupno wielofunkcyjnych łóżek sterowanych elektrycznie wraz z wyposażeniem. Będą z nich korzystać pacjenci oddziału onkologicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

Postępowanie ofertowe za 64 tys. zł wygrała spółka Konkret z Chełmna. Pięć łóżek trafi do lecznicy pod koniec sierpnia br.