Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej Krzemieniewo - Nowy Belęcin

Zmierza ku końcowi budowa prawie 1,5 km ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej Krzemieniewo - Nowy Belęcin. Gmina Krzemieniewo otrzymała na ten cel dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Trwają końcowe prace przy budowie prawie 1,5 km ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej, od skrzyżowania z drogą krajową nr 12 w Krzemieniewie do Nowego Belęcina. Zakres inwestycji obejmuje budowę ścieżki rowerowej o szerokości 2,5 m i o nawierzchni asfaltowej i szutrowej, dwóch miejsc postojowo – przesiadkowych z wiatami na rowery oraz wymianę 36 lamp rtęciowych na ledowe przy ul. Dworcowej w Krzemieniewie.

Inwestycję za 791 tys. zł wykonuje konsorcjum firm: Pra-Mas Leszno i Lu-Max Łukasz Masłowski z Leszna. Gmina Krzemieniewo otrzymała na nią dofinansowanie w wysokości 85 proc. kosztów robót.

Budowa ścieżki to wspólne przedsięwzięcie powiatu leszczyńskiego i gminy Krzemieniewo. Ponieważ z przyczyn formalnych powiat nie mógł złożyć wniosku o dotację i sfinansować części kosztów tej  inwestycji, to w zamian w przyszłości wykona w gminie inne przedsięwzięcie drogowe.

Facebook Powiat 1