Przekazanie paczek żywnościowych niepełnosprawnym mieszkańcom gminy

Wicestarosta Maciej Wiśniewski i wójt Robert Kasperczak przekazali paczki żywnościowe niepełnosprawnym mieszkańcom gminy Włoszakowice – podopiecznym Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie.

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w kraju Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizuje Moduł IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Moduł jest adresowany do samorządów powiatowych i gminnych, które w związku z sytuacją epidemiczną prowadzą dodatkowe wsparcie dla osób niepełnosprawnych lub ich otoczenia.

Powiat Leszczyński w ramach tego programu otrzymał z PFRON pomoc finansową w wysokości 100 tys. zł. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie kupiło 500 paczek żywnościowych dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu Leszczyńskiego, korzystających w ub. r. z pomocy PFRON. Paczki sukcesywnie trafiają do beneficjentów programu.

PFRON tablica