Przekazanie paczek żywnościowych niepełnosprawnym mieszkańcom gminy  Rydzyna

Pół tysiąca osób niepełnosprawnych z powiatu leszczyńskiego otrzymało paczki żywnościowe.

W ramach programu  „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” powiat leszczyński przekazał 500 paczek żywnościowych niepełnosprawnym mieszkańcom korzystającym z pomocy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało spotkania w każdej z siedmiu gmin. W części z nich uczestniczyli starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, sekretarz powiatu Katarzyna Kamińska, kierownik PCPR Mateusz Juśkiewicz oraz wójtowie i burmistrzowie. Beneficjenci programu odebrali swoje paczki w wyznaczonych punktach na terenie swojej gminy.

Na zakup paczek żywnościowych powiat leszczyński otrzymał pomoc finansową w wysokości 100 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Facebook Powiat 1

PFRON tablica