Firma Willer-Bud z Nowej Wsi zbuduje drugą część chodnika wzdłuż drogi powiatowej w Długich Starych. Za kilka tygodni mieszkańcy będą mogli korzystać z kilometrowego odcinka.

Prace drogowe wykonywane są wzdłuż ul. Wiosennej w Długich Starych. W pierwszym etapie zleconych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie robót firma Willer-Bud z Nowej Wsi ułożyła nowy chodnik na długości pół kilometra. Wartość kontraktu to 105 tys. zł.

Zarząd Dróg Powiatowych rozstrzygnął przetarg na drugi etap prac w Długich Starych – do końca września dokończona zostanie budowa chodnika wzdłuż ul. Wiosennej, na kolejnych 500 metrach. Najtańszą ofertę – 111 tys. zł - złożyła ponownie firma Willer-Bud.

- Prace obejmują ułożenie chodnika z kostki betonowej i krawężnika oraz wykonanie zjazdów i odwodnienia – informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.