Treningi szermierzy w SOSW Rydzyna

W siedzibie prowadzonego przez powiat leszczyński Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie odbywają się treningi przed Pucharem Świata juniorów we florecie w Lesznie.

Puchar Świata w Lesznie odbędzie się 4-5 grudnia br. , ze względu na sytuacje pandemiczną bez udziału publiczności. Szermiercze święto rozpoczął kilkudniowy mini - camp, którego organizatorami są m.in. Emilia Nowak dyrektor SOSW w Rydzynie oraz trener szermierki Przemysław Fogt.

Rydzyńska placówka oświatowa gości szermierzy z Kataru, Czech, Słowacji i Chorwacji, którzy trenują przez leszczyńskim turniejem. W zajęciach uczestniczą również zawodnicy z polskich klubów: Warty Poznań, Kolejarza Wrocław, Gdańskiej Szkoły Floretu oraz IKS Leszno i Polonii 1912 Leszno.