Plakat obrazujący tekst

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie organizuje konkurs mikołajkowy „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny, nie ma smaku, ani zapachu.

Każdemu z nas powinno zależeć aby liczba ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych z roku na rok malała.

To właśnie dlatego Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie organizuje konkurs, którego celem jest podniesienie poziomu wiedzy na tematy związane z bezpieczeństwem pożarowym. Wartością dodaną do konkursu są wspaniałe nagrody: gaśnice, czujniki tlenku węgla, misie strażackie oraz upominki, które zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Lesznie i Urzędu Miasta Leszna.

Aby wziąć udział w konkursie należy przeczytać uważnie krótki regulamin konkursu, broszurę informacyjną KM PSP w Lesznie oraz wypełnić test konkursowy, które umieszczone są poniżej:

Broszura informacyjna