Pracownicy ZDP w akcji "zima"

W związku z opadami śniegu w niedzielę na drogi powiatu leszczyńskiego po raz pierwszy tej zimy wyjechało pięć pługopiaskarek z mieszaniną soli i piasku.

Powiat leszczyński zarządza blisko 400 km dróg w siedmiu gminach. W zależności od określonego dla danej drogi standardu odśnieżane jest ona na całej szerokości jezdni lub co najmniej na jednym jej pasie oraz posypywana na skrzyżowaniach, przystankach autobusowych oraz podjazdach i zjazdach, albo na odcinkach decydujących o możliwości ruchu.

Pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych do zimowego utrzymania dróg wykorzystują trzy ciągniki z pługami, pług wirnikowy i dwa samochody ciężarowe z piaskarko-solarką. Działaniami zapewniającymi przejezdność dróg, oprócz pracowników ZDP w Lesznie, zajmują się także w razie potrzeby firmy wybrane w przetargu. Dysponują one łącznie dwoma ładowarkami, koparko-ładowarko-spycharką, sześcioma ciągnikami pod pług, samochodem ciężarowym pod pług i piaskarką, zlokalizowanymi w bazach w Popowie Wonieskim, Tworzanicach, Potrzebowie i Krzemieniewie. Do zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym przygotowano ok. 1 tys. ton mieszaniny piasku i soli.