Amadeusz Zyber - Moszak zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w warcabach

Amadeusz Zyber - Moszak z UKS Roszada Lipno zdobył brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w warcabach 100-polowych w grze klasycznej w kategorii juniorów do lat 16 w Szklarskiej Porębie.

Do Szklarskiej Poręby przyjechali zawodnicy z 13 krajów - Rosji, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Holandii, Litwy, Estonii, Włoch, Czech, Francji, Kazachstanu, Suriname oraz  Polski. Zawody rozegrano zostały systemem szwajcarskim  w kategoriach wiekowych juniorów do lat 10, 13, 16 i 19, z podziałem na chłopców i dziewczyny.

Uczestnicy rywalizowali w dwóch turniejach: grze klasycznej (1 h 20 min. + 1 min na ruch na zawodnika) z zapisem partii oraz grze błyskawicznej (5 min. + 3 sek. na ruch na zawodnika). W każdym turnieju rozegrano po 9 rund.

Jedynym Polakiem, który w Szklarskiej Porębie zdobył medal, był Amadeusz Zyber – Moszak z UKS Roszada Lipno. Brązowy krążek jest jego pierwszym medalem mistrzostw świata w warcabach 100-polowych. Ma na swoim koncie trzy medale Mistrzostw Europy w warcabach 100-polowych (złoty, srebrny i brązowy) i trzy srebrne medale Mistrzostw Świata w warcabach 64-polowych.

UKS Roszadę Lipno na Mistrzostwach Świat w Szklarskiej Porębie reprezentowało 18 zawodników i zawodniczek.