Prezes UKS Roszada Lipno Zbigniew Myszuk przekazuje podziękowania wicestaroście Maciejowi Wiśniewskiemu

Uczniowski Klub Sportowy Roszada Lipno obchodził swe 20-lecie. W jubileuszu uczestniczył wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski.

Jubileusz zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie. Historię 20 lat działalności warcabowego klubu przedstawił jego prezes Zbigniew Myszuk.

UKS Roszada Lipno to najbardziej utytułowany klub z powiatu leszczyńskiego. W Mistrzostwach Świata w warcabach zawodnicy Roszady zdobyli 25 medali - 2 złote, 12 srebrnych, 11 brązowych (medale wywalczyli: Mateusz Wysokiński-4, Magda Pawłowska-3, Amadeusz Zyber-Moszak-3, Dawid Franek-3,Tymoteusz Myszuk-3, Urbańczyk Tomasz-2, Lipka Martyna-2, Filip Kujawa-2, Filip Kuczewski-1, Szymańska Agnieszka-1, Marek Knioła-1.

W  Mistrzostwach Europy reprezentanci UKS Roszada wywalczyli 11 medali - 4 złote, 3 srebrne, 4 brązowe. Medalowe pozycje zajęli: Filip Kuczewski-4, Magda Pawłowska-3, Amadeusz Zyber-Moszak-3, Mateusz Wysokiński-1

Natomiast w zawodach Mistrzostw Polski zawodnicy Roszady zdobyli 724 medale, w tym 290 złotych, 234 srebrnych i 200 brązowych. Na Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych lub Halowych zawodnicy Roszady wywalczyli 8 medali, w tym 4 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. Medale zdobywali: Amadeusz Zyber-Moszk-2, Tymoteusz Myszuk-2, Tomasz Urbańczyk-1, Sebastian Wieczorek-1,  Martyna Lipka-1, Katarzyna Pisarska-1

Prezes Zbigniew Myszuk wręczył zaproszonym gościom, w tym wicestaroście Maciejowi Wiśniewskiemu, podziękowania za 20-letnią współpracę na rzecz rozwoju sportu warcabowego i szachowego wśród dzieci i młodzieży. W części artystycznej wystąpiły artystki z sekcji wokalnej GOK Lipno, przygotowane przez Alicję Ziegler, a oprawę muzyczną zapewnił Rafał Rosolski.