Przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk

Rada Powiatu Leszczyńskiego na XLIV nadzwyczajnej sesji w trybie zdalnym przegłosowała dwie uchwały.

Radni po raz kolejny zmienili budżet powiatu na 2021 r. Dochody pozostały na poziomie 51.994.349 zł, a wydatki w kwocie 61.601.511 zł. Zmiana dotyczyła zmniejszenia wydatków bieżących o 36.900 zł i o tę samą kwotę zwiększenia wydatków majątkowych. Na tegoroczne inwestycje powiat leszczyński przeznaczy 18.458.413 zł, tj. 30 proc. budżetu.

Natomiast uchwała w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Leszczyńskiego na lata 2021 – 2024 umożliwiła dostosowanie zapisanych w niej kwot do złożonych w przetargu ofert (droższych niż kosztorysy) na przebudowę przejścia dla pieszych  w pobliżu szkoły przy ul. Kościelnej w Brennie (gmina Wijewo), na budowę przejścia w Świerczynie (gmina Osieczna), przy skrzyżowaniu dróg w kierunku Grodziska i Osiecznej oraz na przebudowę przejścia przy ul. Grotnickiej we Włoszakowicach, w rejonie skrzyżowania z ul. Kurpińskiego. Na te zadania powiat otrzyma dofinansowanie z  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (do 80 proc. kosztów robót).