Starosta Jarosław Wawrzyniak podczas spotkania w WSZ w Lesznie

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie odbyło się oficjalne przekazanie lecznicy czterech nowych ambulansów. Jeden z nich kupił powiat leszczyński.

Dwie nowe karetki dla leszczyńskiego szpitala zostały sfinansowane przez samorząd województwa wielkopolskiego oraz po jednej przez miasto Leszno i powiat leszczyński.

Zakup ambulansu za 415 tys. zł to najwyższa w historii powiatu kwota wsparcia dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Ponadto siedem gmin powiatu leszczyńskiego sfinansowało za ok. 200 tys. zł zakup wyposażenia karetki w potrzebny sprzęt i aparaturę. Ambulans marki Volkswagen od kilku tygodni jest wykorzystywany w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego. Jego miejsce postojowe to podstacja pogotowia ratunkowego we Włoszakowicach.

Podczas oficjalnego przekazania ambulansów starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, w obecności m.in. samorządowców, urzędników i pracowników lecznicy przypomniał, że przekazanie karetki nastąpiło 90 lat po zakupie pierwszej w Lesznie sanitarki marki Ursus, użytkowanej przez Polski Czerwony Krzyż. W spotkaniu w szpitalu uczestniczyli przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i wicestarosta Maciej Wiśniewski.

Fot.Andrzej Cieślik

Facebook Powiat 2