Przekazanie radiowozu dzielnicowym z Lipna

Zespół Dzielnicowych w Lipnie otrzymał dziś nowy radiowóz Kia Sportage. Zakup pojazdu został dofinansowany m.in. z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Dziś przekazano Zespołowi Dzielnicowych w Lipnie nowy radiowóz Kia Sportage. Jego zakup za 127 tys. zł został dofinansowany z budżetu powiatu kwotą 32,5 tys. zł, pieniądze przekazała także gmina Lipno. W oficjalnym przekazaniu radiowozu policjantom uczestniczyli starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, wójt gminy Lipno Łukasz Litka oraz komendant miejski policji w Lesznie Krzysztof Nowak.

Powiat leszczyński systematycznie wspiera leszczyńską policję, przekazując pieniądze m.in. na dofinansowanie zakupu radiowozów, czy zabezpieczenie wypoczynku podczas sezonu letniego w miejscowościach letniskowych. W latach 2016-2020 powiat wsparł policje kwotą prawie 200 tys. zł.

Facebook Powiat 1