Pracownicy ZDP w akcji "zima"

W związku z wczorajszymi opadami śniegu na drogach powiatu leszczyńskiego wieczorem i w nocy pracowało pięć piaskarek.

Zarząd Dróg Powiatowych wysłał pięć pojazdów, które posypując mieszaniną soli i piasku jezdnie na najważniejszych ciągach komunikacyjnych przejechały łącznie 620 km. Do utrzymania przejezdności wykorzystywanych jest - w zależności od potrzeb - 150-450 kg mieszaniny na kilometr. Jednorazowo pojazd może zabrać  8-10 ton mieszaniny.

Do zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym przygotowano ok. 1 tys. ton mieszaniny piasku i soli.