Nowy ambulans w podstacji pogotowia ratunkowego we Włoszakowicach

Od kilku tygodni podstacja pogotowia ratunkowego we Włoszakowicach dysponuje nowym ambulansem, kupionym przez powiat leszczyński.

Samorząd powiatowy od lat systematycznie wspiera Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie, kupując i przekazując lecznicy sprzęt i aparaturę medyczną. Tegoroczny zakup ambulansu za 415 tys. zł to najwyższa w historii powiatu kwota tego typu wsparcia.

Ambulans marki Volkswagen od kilku tygodni jest wykorzystywany w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego. Jego miejsce postojowe to podstacja pogotowia ratunkowego we Włoszakowicach. Warto podkreślić, że siedem gmin powiatu leszczyńskiego sfinansowało za ok. 200 tys. zł zakup wyposażenia karetki w potrzebny sprzęt i aparaturę.

Podstację we Włoszakowicach odwiedzili starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak. Załoga ambulansu zaprezentowała im nowy pojazd i zapoznała ze specyfiką pracy w ratownictwie medycznym.

Facebook Powiat 1