Ul. Mórkowska w Wilkowicach

Cztery oferty zostały złożone w przetargu na przebudowę ul. Mórkowskiej w Wilkowicach. Najtańsza oferta za ok. 6,9 mln zł jest o prawie 2 mln zł droższa od kosztorysu.

Na przebudowę ul. Mórkowskiej w Wilkowicach powiat otrzymał do ok. 4,7 mln zł (do 95 proc. kosztów robót) dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Inwestycja o szacunkowej wartości 4.950.000 zł obejmuje przebudowę i wzmocnienie nośności ok. 2,6 km drogi wraz z budową ciągów pieszo-rowerowych, odwodnienia, przejść dla pieszych i rowerów oraz zjazdów.

W ogłoszonym przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie przetargu złożono cztery oferty. Najtańsza z nich – za 6.886.595 zł należy do spółki Strabag z Pruszkowa. Ponieważ jest wyższa o blisko 2 mln zł od kosztorysu, to radni podejmą decyzję, czy zwiększą na ten cel wydatki w budżecie powiatu.

programy rzadowe