Oficjalne zakończenie poszerzonej drogi w Przybyszewie

Dziś oficjalnie zakończone zostało poszerzenie drogi powiatowej w Przybyszewie w gminie Święciechowa.

To było jedno z najważniejszych tegorocznych zadań brygady remontowej Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie. Ul. Wiejska w Przybyszewie, na odcinku 1,3 km od ul. św. Jana Chrzciciela do ul. Henrykowskiej, została jednostronnie poszerzona. Po wykonaniu nowej konstrukcji jezdni ułożony został na niej asfalt. Droga jest szersza średnio o 1,2 m i ma obecnie 5,5 – 6 m.

Inwestycja sfinansowana została przez powiat leszczyński i gminę Święciechowa.

W zakończeniu zadania uczestniczyli m.in. przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk, starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Remigiusz Leciejewski  i wójt gminy Święciechowa Marek Lorych.