Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z Kąkolewa

Prowadzony przez powiat leszczyński Środowiskowy Dom Samopomocy w Kąkolewie zajął pierwsze miejsce w przeglądzie umiejętności osób niepełnosprawnych Kuźnia 2021 - każdy jest kowalem swojego losu.

Przegląd od wielu lat organizuje Stowarzyszenie Kreatywni z Piasków.  W tym roku, ze względu na sytuację pandemiczną miał inny przebieg. Kilka tygodni temu w grupach pod okiem instruktorów uczestnicy i kadra środowiskowego domu samopomocy w Kąkolewie  wykonali wyznaczone regulaminem zadania, które zostały nagrane, a filmy wysłane do organizatorów przeglądu.

W przeglądzie uczestniczyło aż 11 placówek z sześciu powiatów. Pierwsze miejsce zajął ŚDS z Kąkolewa, drugie - WTZ Jarocin, a trzecie - Senior + z Gostynia. Na szóstym miejscu sklasyfikowane zostały Warsztaty Terapii Zajęciowej z Rydzyny.