Posiedzenie komisji Rady Powiatu Leszczyńskiego

Radni powiatu leszczyńskiego podczas posiedzeń wszystkich komisji zapoznali się z projektem budżetu samorządu na rok 2022 i jednomyślnie pozytywnie go zaopiniowali. Głosowanie nad uchwałą budżetową zaplanowano na sesji 29 grudnia br.

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego przedstawił radnym projekt budżetu samorządu na 2022 r. Dochody zaplanowano w kwocie 49.701.397 zł, wydatki w kwocie 58.059.366 zł. Założony na rok przyszły deficyt budżetu - 8.357.969 zł - zostanie sfinansowany z nadwyżki z lat ubiegłych.

Na inwestycje w projekcie budżetu na rok 2022 zapisano 14.144.000 zł, tj. 24 proc. wydatków.

Skarbnik powiatu Marcin Wydmuch zaprezentował radnym projekt budżetu wskazując na najważniejsze jego założenia i wskaźniki. Radni po dyskusji i udzieleniu odpowiedzi przez starostę Jarosława Wawrzyniaka i wicestarostę Macieja Wiśniewskiego pozytywnie go zaopiniowali.

Facebook Powiat 2