Plakat obrazujący tekst

Dwie placówki oświatowe powiatu leszczyńskiego otrzymają sprzęt komputerowy i drukarki 3D o łącznej wartości 120 tys. zł. Zakup zostanie sfinansowany z rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

Powiat leszczyński został beneficjentem Programu Ministerstwa Edukacji Nauki Laboratoria Przyszłości, adresowanego do szkół podstawowych. Dwie placówki: Zespół Szkół Specjalnych w Górznie i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Rydzynie otrzymały łącznie 120 tys. zł na rozwój szkolnej infrastruktury.

Program Laboratoria Przyszłości ma zbudować kompetencje techniczne i kreatywne wśród uczniów.  Będzie sprzyjać tworzeniu nowoczesnej szkoły, w której zajęcia poprowadzone zostaną w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Dzięki wsparciu rządowemu w tym i w przyszłym roku szkoły kupią drukarki 3D z akcesoriami, mikrokontrolery z sensorami, płytkami prototypowymi, stacjami lutowniczymi i innymi akcesoriami, sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, greenscreeny, mikrofony). Wykorzystując ten sprzęt uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.