Starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski na przebudowywanej drodze powiatowej przez Kłodę

Spółka Nodo z Leszna rozpoczęła przebudowę drogi powiatowej przez Kłodę w gminie Rydzyna.

Zgodnie z podpisaną umową ze spółka Nodo przebudowanych zostanie 2,3 km drogi przez Kłodę, od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 309 do wiaduktu drogi ekspresowej S5. Zakres prac przewiduje  poszerzenie drogi do sześciu metrów, przebudowę kanalizacji deszczowej, przebudowę skrzyżowań, chodników i sześciu przystanków autobusowych (wyposażone zostaną w perony), oznakowanie przejścia dla pieszych aktywną sygnalizacją ostrzegawczą, montaż w pobliżu przedszkola radaru z tablicą informującą o prędkości pojazdu. Projekt zakłada też budowę 2,2 km drogi pieszo – rowerowej.

Dziś spółka Nodo rozpoczęła prace, pierwszy etap to budowa kanalizacji deszczowej na odcinku od torów kolejowych do wiaduktu nad drogą ekspresową S5. Równolegle prowadzone będą roboty branży drogowej. Dziś na placu budowy byli starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski.

Inwestycja będzie kosztować ok. 6,4 mln zł, z czego połowę stanowi dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Resztę kosztów pokryją powiat (2,2 mln zł) i gmina Rydzyna (1 mln zł). Umowny termin zakończenia prac to 15 maja 2022 r.

Facebook Powiat 1

RFRD logo