Starosta Jarosław Wawrzyniak na zjeździe Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych

Druh Arkadiusz Pawlak, naczelnik OSP Włoszakowice i komendant gminny OSP we Włoszakowicach, został nowym prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lesznie.

W Lipnie odbył się V walny Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lesznie. Delegaci ochotniczych straży pożarnych wybrali zarząd na kolejną kadencję. Prezesem został Arkadiusz Pawlak, naczelnik OSP Włoszakowice i komendant gminny OSP we Włoszakowicach. Pełniącego przez ostatnie 20 lat funkcję prezesa powiatowego  Stanisława Wolniczaka wybrano prezesem honorowym.

W zjeździe strażaków ochotników uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, który decyzją Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Poznaniu otrzymał srebrny medal „Za zasługi dla pożarnictwa” oraz przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk, wyróżniony brązowym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”.

Facebook Powiat 2