Starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski składają kwiaty w kwaterze powstańczej na cmentarzu parafialnym w Lesznie

W Narodowym Dniu Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego w kwaterze powstańczej w Lesznie złożono hołd osobom, które wywalczyły wolność dla Wielkopolski.

Po raz pierwszy w całym kraju obchodzony jest Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. W Lesznie po mszy w kościele św. Antoniego w kwaterze powstańczej na cmentarzu parafialnym przy ul. Kąkolewskiej odbyła się uroczystość patriotyczna. Kwiaty i znicze pod pomnikiem złożyli parlamentarzyści, samorządowcy, delegacje służb mundurowych, instytucji i uczniowie.

W imieniu samorządu powiatu leszczyńskiego kwiaty złożyli starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski.

Facebook Powiat 1