Wyróżnione osoby i firmy podczas Koncertu Patriotycznego w Pawłowicach

W pałacu w Pawłowicach zorganizowany został powiatowy Koncert Patriotyczny z okazji Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Podczas niego starosta Jarosław Wawrzyniak uhonorował firmy i osoby promujące swą działalnością powiat leszczyński.

Dziś po raz pierwszy jako święto państwowe obchodzony był Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Była to doskonała okazja do zorganizowania przez powiat leszczyński koncertu patriotycznego, podczas którego uhonorowane zostały zasłużone dla samorządu osoby i firmy. W 2020 r. ze względu na pandemię nie był organizowany koncert, podczas którego wręczano nagrody, więc w tym roku wyróżnienia przyznane zostały za lata 2020 i 2021 r.

Nagrody za zasługi dla historii lokalnej otrzymali Adam Podsiadły z Osiecznej, historyk, dziennikarz, regionalista i działacz społeczny (za 2020 rok) i Zofia Dragan, nauczyciel, regionalista, pedagog, muzyk i działaczka społeczna związana przede wszystkim z Bukówcem Górnym (za 2021 rok).

Tytuły społecznika roku otrzymali Marian Witczak, działacz sportowy, były prezes OZPN Leszno, wieloletni prezes Zootechnika Pawłowice (za 2020 rok) i Zbigniew Myszuk, prezes i trener najbardziej utytułowanego klubu sportowego w powiecie leszczyńskim – warcabowego UKS Roszada  Lipno (za 2021 rok).

Tytuły sportowca roku otrzymały Jolanta Klimasz, brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorów U20 (2020 rok) i U23 (2021 rok) w rzucie młotem (za 2020 rok) i Lena Małecka, mistrzyni Polski seniorów w taekwondo olimpijskim (2020 i 2021 rok), za 2021 rok.

Tytuły przedsiębiorcy roku przyznane zostały spółce Agromix Rojęczyn (za 2020 rok) i spółce SmakMak ze Strzyżewic (za 2021 rok).

Podziękowania za udzielone wsparcie dla samorządu powiatowego podczas pandemii COVID-19 otrzymały: spółka Vigor-Med z Leszna, Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie, spółka Ledox Rental z Wilkowic, spółka AB System z Rydzyny, Leszczyński Bank Żywności, Spółdzielnia Socjalna Rydzynianka oraz wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu leszczyńskiego.

W tematykę przebiegu Powstania Wielkopolskiego na ziemi leszczyńskiej zaproszonych gości wprowadził starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. W części artystycznej wystąpił w tańcach towarzyskich tegoroczny laureat Nagrody Starosty dla wyróżniających się uczniów szkół ponadpodstawowych Maksymilian Prażak z partnerką Aleksandrą Zawiślak, reprezentujący Szkołę Tańca Margo Leszno.  Kółko wokalne przy Gminnym Centrum Kultury w Krzemieniewie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Drobninie  przedstawili program pieśni niepodległościowych. Koncert zakończył utworami Fryderyka Chopina Mateusz Mikołajczak, pianista uważany za jednego z najbardziej obiecujących polskich muzyków klasycznych młodego pokolenia.

Facebook Powiat 1