Sadzenie drzew przy drodze Kąkolewo - Grodzisko

Przy drogach zarządzanych przez powiat leszczyński posadzono w tym roku 400 drzew.

Drzewa sadzili jesienią pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie. W ramach akcji sadzenia drzew miododajnych, dotowanej przez samorząd województwa wielkopolskiego, w powiecie przybyło 200 lip – po połowie przy drodze powiatowej Dąbcze – Rydzyna (lewa i prawa strona) oraz przy drodze Kąkolewo – Grodzisko w gminie Osieczna (lewa strona).

Ponadto przy drodze Święciechowa (rondo) – Wilkowice posadzono 60 klonów i jesionów (lewa strona), przy drodze Leszno – Maryszewice – węzeł S5 100 brzóz (prawa strona), a przy drodze Pawłowice – Lubonia – Oporowo uzupełniono drzewostan 30 klonami (lewa i prawa strona).