Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w  Lesznie

Od lutego przyszłego roku mieszkańcy zachodniej części powiatu leszczyńskiego będą mogli rejestrować swoje pojazdy we Włoszakowicach. -Uruchomimy tam filię naszego Wydziału Komunikacji – zapowiedział w audycji „Wieści z powiatu leszczyńskiego” wicestarosta Maciej Wiśniewski.

Powiat leszczyński już od lat jest jednym z najbardziej „zmotoryzowanych” powiatów w Polsce - na koniec roku w ewidencji starostwa jest prawie 73 tysiące pojazdów, w ciągu roku wydano
reklama

ponad 10 tysięcy dowodów rejestracyjnych. Żeby usprawnić procedury rejestracyjne Starostwo Powiatowe zamierza uruchomić filię we Włoszakowicach. -Ma ona ruszyć od lutego - powiedział w Radiu Elka wicestarosta Maciej Wiśniewski - kierujemy tę ofertę zwłaszcza do mieszkańców gmin Włoszakowice i Wijewo, którzy już nie będą musieli dojechać do Leszna, oczywiście skorzystać z filii będą mogli także inni mieszkańcy powiatu, na przykład zachodniej części gminy Święciechowa.

Filia mieścić się będzie w siedzibie Urzędu Gminy Włoszakowice, obsługiwał ją będzie jeden pracownik starostwa tam wydelegowany. Wicestarosta dodał, że będzie tam można załatwić sprawy związane z rejestracją pojazdów, kwestie wydawania praw jazdy nadal będą obsługiwane w Wydziale Komunikacji starostwa w Lesznie.