Starosta Jarosław Wawrzyniak podczas wyścigu kolarskiego we Włoszakowicach

Drużyna Klubu Sportowego 64-sto Leszno zdobyła Puchar Starosty Leszczyńskiego dla najlepszego zespołu młodzieżowego w kolarstwie przełajowym, startującego w wyścigach w ramach cyklu zawodów o Puchar Polski rozegranych w Rydzynie i Włoszakowicach.

W powiecie leszczyńskim rozegrano dwa ogólnopolskie wyścigi przełajowe, które zostały objęte patronatem przez starostę leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka. Dodatkowo w ramach I Ogólnopolskiego wyścigu w kolarstwie przełajowym o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna oraz wyścigu CX Włoszakowice - "Cześć i Chwała Zwycięzcom" z okazji 103 rocznicy Powstania Wielkopolskiego we Włoszakowicach zorganizowany został dwuetapowy wyścig przełajowy o Puchar Starosty Leszczyńskiego w klasyfikacji drużynowej młodzików i juniorów.

Puchar Starosty Leszczyńskiego zdobyła drużyna KS 64-sto Leszno w składzie: Aleksandra Domaniecka, Bartosz Bartkowiak, Wiktor Staniewski i Jakub Klimpel.

W podsumowaniu zawodów we Włoszakowicach uczestniczył starosta Jarosław Wawrzyniak.