Droga powiatowa przez Kłodę

Podpisana została umowa o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przebudowy drogi przez Kłodę w gminie Rydzyna.

Starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski, przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Marcina Wydmucha, podpisali umowy z Michałem Zielińskim, wojewodą wielkopolskim. Powiat leszczyński otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 50 proc. dofinansowania kosztów przebudowy drogi przez Kłodę. Inwestycja będzie kosztować ok. 6,4 mln zł.

Zgodnie z podpisaną umową ze spółka Nodo przebudowanych zostanie 2,3 km drogi przez Kłodę, od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 309 do wiaduktu drogi ekspresowej S5. Zakres prac przewiduje  poszerzenie drogi do sześciu metrów, przebudowę kanalizacji deszczowej, przebudowę skrzyżowań, chodników i sześciu przystanków autobusowych (wyposażone zostaną w perony), oznakowanie przejścia dla pieszych aktywną sygnalizacją ostrzegawczą, montaż w pobliżu przedszkola radaru z tablicą informującą o prędkości pojazdu. Projekt zakłada też budowę 2,2 km drogi pieszo – rowerowej.

RFRD logo