Plakat obrazujący tekst

8 stycznia br. o godz. 18:00 tenisiści stołowi Wametu Dąbcze w finale grupowym Pucharu Europy TT Inter Cup zmierzą się z francuskim zespołem Ingre CMPJM.

Zmagania w sezonie 2020/2021 drużyna z powiatu leszczyńskiego w europejskich pucharach rozpoczęła od listopadowego zwycięstwa w Niemczech nad TSG Zellertal 4:1 w półfinale grupy D. Swoje półfinałowe starcie wygrał również najbliższy rywal Wametu – Ingre CMPJM. Francuski zespół pokonał czeski Tatran KRPA Hostinne 4:1.

8 stycznia br. w hali w Dąbczu Wamet zmierzy się z Ingre CMPJM, a zwycięzca awansuje do fazy pucharowej europejskich rozgrywek.

Wamet Dąbcze po raz czwarty w historii startuje w Pucharze Europy TT Inter Cup. W sezonie 2018/2019 drużyna z gminy Rydzyna dotarła do półfinału turnieju o trofeum Josefa Simecka, w którym uległa na wyjeździe włoskiemu TTC Raiffeisen Sarnthein. Ten sam zespół wyeliminował klub z gminy Rydzyna w fazie ćwierćfinałowej dwa lata wcześniej.