Plakat obrazujący tekst

Od 2022 r. w ramach systemu nieodpłatnej pomocy prawnej funkcjonują w całym kraju punkty specjalistyczne, w których odbywają się dyżury prawników specjalizujących się m.in. w pomocy ofiarom przemocy, kredytach frankowych, prawie spadkowym czy pomocy osobom zadłużonym.

Nieodpłatna pomoc prawna świadczona jest zasadniczo na terenach powiatów, w których mieszkają osoby potrzebujące porady prawnej. Od 2022 r. wprowadzono dyżury prawników, którzy specjalizują się w różnych tematykach. Główną ideą tej inicjatywy jest zaoferowanie i wykorzystanie wiedzy i doświadczenia prawników oraz  doradców obywatelskich w szerszym zakresie, niż tylko na terenie ich macierzystych powiatów.

Jeżeli potrzebujesz porady specjalisty z jednej ze wskazanych na liście dziedzin, możesz zarejestrować się na wybrany dyżur specjalistyczny - niezależnie od swojego miejsca zamieszkania.

Jeżeli nie możesz skorzystać z porady stacjonarnie – umów się na wizytę zdalną (czyli przy użyciu środków porozumiewania się na odległość, takich jak telefon lub komunikator internetowy).

W celu umówienia takiej wizyty należy możesz skorzystać ze strony do zapisów https://np.ms.gov.pl/zapisy lub odszukać na stronie internetowej powiatu, w której dyżuruje interesujący nas prawnik,  numer do zapisów telefonicznych albo odpowiedni adres e-mail.

Lista dyżurów specjalistycznych w 2022 r.