Ok. 270 eksponatów zaprezentowano podczas XV edycji Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach. Jedną z największych imprez w powiecie leszczyńskim co roku wspierana finansowo jego samorząd.

Jubileuszowa edycja festiwalu przyniosła rekordową liczbę eksponatów – ciągników i maszyn rolniczych zgłoszono ok. 270. Wilkowicki festiwal to największa tego typu impreza w kraju, znana także zagranicą. W tym roku przyjechali kolekcjonerzy z Czech i Węgier.

Organizatorzy dwudniowej imprezy, przede wszystkim Klub Traktor i Maszyna w Wilkowicach oraz samorząd Lipna przygotowali wiele atrakcji dla publiczności, liczne pokazy, turnieje i wyścigi. Plany niestety nieco pokrzyżowały niedzielne opady deszczu. Organizatorzy nagrodzili statuetkami i pucharami m.in. uczestnikom festiwalu oraz osobom zasłużonym w jego organizację.

W uroczystym otwarciu festiwalu uczestniczyli m.in. wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, wójt Lipna Jacek Karmiński oraz starosta i wicestarosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i Robert Kasperczak.

{gallery}2016/artykuly/Wilkowice_traktory_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}