Uroczystości upamiętniajace 103 rocznicę potyczki pod  Zbarzewem

W 103. rocznicę potyczki pod Zbarzewem w gminie Włoszakowice uczczono pamięć poległych powstańców wielkopolskich. W uroczystościach uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Po mszy w kościele św. Trójcy we Włoszakowicach na grobach powstańców Jana Otto juniora, Michała i Wiktora Zająców oraz Leona Wańskiego, poległych w potyczce pod Zbarzewem, wiązanki kwiatów złożyli i znicze zapalili m.in. wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Kurpisz i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Następnie w Zbarzewie, pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia z 1919 r.  odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego” i „Rotę”, odmówiono modlitwę za poległych oraz złożono wieńce i zapalono znicze. Uroczystą oprawę zapewnili żołnierze z 125 batalionu lekkiej piechoty 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej z Leszna oraz strażacy ochotnicy.

fot. N.John wloszakowice.pl