slid

Plakat obrazujący tekst

Cztery najlepsze zespoły województwa wielkopolskiego będą walczyć 15 stycznia br. w Dąbczu o zwycięstwo w finale Pucharu Polski kobiet w tenisie stołowym. Patronat nad zawodami objął starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. 

Turniej rozpocznie się 15 stycznia br. o godz. 16:00 w hali sportowej w Dąbczu. W sobotnie popołudnie wystąpią tenisistki stołowe LKTS-u Luveny Luboń I, LKTS-u Luveny Luboń II, Stelli Niechan Gniezno i Wametu Dąbcze.

Faworytami zmagań są występujące przy 1-ligowych stołach zawodniczki z Lubonia, które będą bronić wywalczonego przed rokiem trofeum. W finale Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej w sezonie 2020/2021 Luvena pokonała Stellę Niechan Gniezno 4:2.

Stawkę uczestników turnieju finałowego Pucharu Polski kobiet edycji Wielkopolskiej uzupełnią dwie najlepsze drużyny w 2. lidze w grupie wielkopolskiej – LKTS Luvena Luboń II i Wamet Dąbcze. Obydwie ekipy wygrały wszystkie dotychczasowe spotkania na 2-ligowym froncie i dominują w rozgrywkach.

Sobotni turniej finałowy rozpocznie się od dwóch półfinałów. Triumfatorzy tych starć zagrają w wielkim finale, a przegrani zagrają o brązowe medale. Zwycięzca Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej awansuje do półfinału ogólnopolskiego.

Logo strony