Tenisistki stołowe Wametu Dąbcze

Tenisistki stołowe Wametu Dąbcze wygrały turniej finałowy Pucharu Polski kobiet edycji wielkopolskiej i awansowały do grona “16” najlepszych drużyn w kraju. To największy sukces w historii klubu z gminy Rydzyna.

W sobotnim turnieju finałowym Pucharu Polski kobiet edycji Wielkopolskiej w Dąbczu rywalizowały cztery zespoły. Faworytami były występujące na co dzień na zapleczu Ekstraklasy kobiet zespoły LKTS Luvena Luboń I i Stella Niechan Gniezno. Stawkę uczestniczek uzupełniły dwie najlepsze ekipy na 2-ligowym froncie – LKTS Luvena Luboń II i KS Wamet Dąbcze.

Tenisistki stołowe Wametu Dąbcze w półfinale turnieju pokonały drugi zespół Luveny Luboń. Po dwa punkty dla drużyny z gminy Rydzyna wywalczyły Natalia Michorczyk i Sandra Kozioł. W wielkim finale reprezentantki klubu z powiatu leszczyńskiego zmierzyły się z piątym aktualnie zespołem w 1. lidze kobiet w grupie północnej – Luveną Luboń I. Dwa punkty zdobyła Natalia Michorczyk, a po jednym Sandra Kozioł i w ostatnim pojedynku Magdalena Jaszczuk.

Dla Wametu Dąbcze triumf w sobotniej imprezie to największe osiągnięcie w niespełna 13-letniej historii klubu. Teraz przed tenisistkami stołowymi z gminy Rydzyna udział w półfinale Pucharu Polski na szczeblu ogólnopolskim. Rywalami Wametu będą triumfatorzy regionalnych zmagań w Pucharze Polski z województw zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

Patronat nad turniejem objął starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, a organizacja zawodów została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.