102. rocznica odzyskania przez Leszno niepodległości

Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak uczcił 102. rocznicę odzyskania przez Leszno i powiat niepodległości.

17 stycznia 1920 r. – po przeszło 120 latach niewoli - wojska pruskie opuściły Leszno, a wkroczyła do miasta armia polska. Na mocy kończącego I wojnę światową traktatu wersalskiego Polska przejęła administrację nad powiatem leszczyńskim.

Upamiętniając wydarzenia z 1920 r. pod pomnikiem Żołnierzy Garnizonu Leszczyńskiego oraz pod Pomnikiem Wdzięczności Powstańcom Wielkopolskim w Lesznie złożone zostały wiązanki kwiatów i zapalone znicze. Samorząd powiatu leszczyńskiego reprezentował starosta Jarosław Wawrzyniak.

fot. B.Klupś elka.pl

Facebook Powiat 2