Spotkanie starosty leszczyńskiego z przedstawicielami klubów sportowych

Starosta Jarosław Wawrzyniak spotkał się z prezesami klubów działających w powiecie leszczyńskim oraz trenujących mieszkańców powiatu i podziękował im za rozwój sportu i promocję samorządu w kraju i za granicą.

W spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Lesznie uczestniczyli przedstawiciele ośmiu klubów.

SPR Włoszakowice w ramach Związku Piłki Ręcznej prowadzi zespoły (90 zawodników) we wszystkich kategoriach wiekowych: dzieci młodsze, dzieci, młodzik, junior młodszy, junior oraz senior (III liga) i jako jedyny klub w tej dyscyplinie reprezentuje powiat leszczyński.

UKS Roszada Lipno jest najbardziej utytułowanym klubem w powiecie. W ciągu 20 lat zawodnicy (obecnie ok. 150 we wszystkich kategoriach wiekowych) zdobyli 25 medali Mistrzostw Świata, 11 medali Mistrzostw Europy i 724 Mistrzostw Polski w warcabach.

UKS Junior Lipno trenuje 55 zawodników w kategoriach: dzieci, młodzik, junior młodszy, junior, senior w judo. W 2021 r. zawodnicy zdobyli łącznie 217 medali (72 złotych, 80 srebrnych i 65 brązowych) w 39 turniejach rangi międzyklubowej, ogólnopolskiej i międzynarodowych.

KS Unia Leszno w szkółce żużlowej opiekuje się 13 zawodnikami, w tym 11 z powiatu leszczyńskiego. Przygotowują się do uczestnictwa w zawodach Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych, Mistrzostw Świata Juniorów, Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, Brązowego i Srebrnego Kasku oraz Ligi Juniorów.

MKS Pawłowice prowadzi trzy drużyny piłkarzy (ok. 40 zawodników) - seniorów w klasie okręgowej oraz młodzików i juniorów młodszych w rozgrywkach młodzieżowych WZPN.

Kuk-Son Pawłowice jest wychowawcą dwóch wielokrotnych mistrzyń Polski w taekwondo olimpijskim - Zuzanny Piętki i Leny Małeckiej. W klubie trenuje 89 zawodników od 4. roku życia – dzieci, młodzież, dorośli i mastersi.

KP Polonia 1912 Leszno szkoli ok. 200 piłkarzy, w tym 55 mieszkańców powiatu leszczyńskiego, w siedmiu drużynach – młodzik (dwie), trampkarz (dwie), junior młodszy, junior starszy, senior (V liga).

KS Wamet Dąbcze trenuje 35 dzieci (skrzaci, żacy, młodzicy, kadeci, juniorzy), 1 młodzieżowca i 20 seniorów.  Zespoły występują: w 2. lidze kobiet, 2. lidze mężczyzn, 3. lidze mężczyzn i 4. lidze mężczyzn (6 miejsce). Największym sukcesem w historii klubu było niedawne zwycięstwo w turnieju finałowym Pucharu Polski kobiet edycji wielkopolskiej.

Starosta Jarosław Wawrzyniak podziękował działaczom za wieloletni trud wkładany w propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży, systematyczny rozwój sportu i skuteczną promocję powiatu leszczyńskiego w kraju i poza jego granicami. Samorząd doceniając te działania co roku udziela klubom wsparcia finansowego na prowadzenie szkolenia sportowego.

Facebook Powiat 1