Spotkanie z okazji przyznania OSP Dąbcze tytułu "Ludzie Roku 2021"

Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbczu została wyróżniona w plebiscycie Gazety ABC „Ludzie Roku 2021”. W uroczystości uhonorowania druhów uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Dziennikarze Gazety ABC i portalu leszno24.pl co roku wybierają „Ludzi Roku”, honorując w ten sposób ludzi, firmy i instytucje, które swa działalnością zasługują na uznanie społeczne. W 2021 r. tytułem tym uhonorowana została jednostka OSP Dąbcze w gminie Rydzyna.

Podczas uroczystego spotkania w remizie w Dąbczu wyróżnienie prezesowi OSP Tomaszowi Musiałowi i naczelnikowi Markowi Rybińskiemu wręczył redaktor naczelny Gazety ABC Antoni Neczyński. Jak podkreślił, doceniona została troska strażaków o bezpieczeństwo mieszkańców oraz praca na rzecz społeczeństwa: współpraca z gminą, szkołą, parafią, Kołem Gospodyń Wiejskich,  wspieranie innych instytucji oraz opieka nad mogiłą pomordowanych w rydzyńskim lesie.

W spotkaniu z druhami w Dąbczu uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, burmistrz miasta i gminy Rydzyna Kornel Malcherek, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie Sebastian Kozłowski i Maciej Zdęga, komendant Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu.

fot. J.Rutecka - Siadek leszno24.pl

Facebook Powiat 2