Droga powiatowa Osieczna - Łoniewo

Cztery oferty zostały złożone w przetargu na przebudowę drogi powiatowej od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem w Osiecznej przez Łoniewo do skrzyżowania dróg w kierunku Grodziska, Dobramyśli i Kąkolewa i dalej w kierunku Kąkolewa.

Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na przebudowę łącznie ok. 4 km drogi powiatowej, wzdłuż której w 2018 r. zbudowana została ścieżka rowerowa. Droga od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem w Osiecznej przez Łoniewo do skrzyżowania dróg w kierunku Grodziska, Dobramyśli i Kąkolewa oraz dalej w kierunku Kąkolewa poszerzona zostanie do sześciu metrów. Obecne skrzyżowanie zostanie przebudowane na rondo o promieniu wewnętrznym 25 metrów i zewnętrznym 40 metrów. Dodatkowo w Łoniewie przebudowany zostanie chodnik.

W przetargu złożono cztery oferty, najtańsza z nich należy do spółki Strabag – 8.395.181 zł.  Komisja weryfikuje dokumentację przetargową. Termin wykonania robót to 10 listopada br.

Powiat w ub.r. złożył wniosek o dofinansowanie 50 proc. kosztów kwalifikowanych tej inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.