Plakat obrazujący tekst

W dostępnym w internecie powiatowym portalu mapowym udostępniona została baza danych glebowych na temat nieruchomości położonych w powiecie leszczyńskim.

Starostwo Powiatowe w Lesznie pozyskano z wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego bazę danych glebowych. Jest to opracowanie tematyczne, przedstawiające wiele interesujących informacji dotyczących gleb, m.in. klasy gleby, kompleksy przydatności rolniczej gleb, rodzaje i gatunki gleb.

Baza danych glebowych prowadzona jest w formie numerycznej i zastąpiła mapy glebowo-rolnicze prowadzone w formie analogowej na arkuszach map w skali 1:5000. Mapę można przeglądać w powiatowym portalu mapowym, zaznaczając w nim warstwę "Mapa glebowa"

Portal mapowy powiatu leszczyńskiego