Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak wraz z burmistrzem Rydzyny Kornelem Malcherkiem i wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim uczestniczyli w otwarciu siłowni przy zbiorniku retencyjnym Rydzyna. To kolejna atrakcja dla licznie odwiedzanego miejsca w powiecie leszczyńskim.

Oddany do użytku w 2013 r. zbiornik o powierzchni ok. 40 ha oprócz retencyjnej pełni też funkcję rekreacyjną. Zbudowano tam pomosty, uruchomiono plażę, bazę wodniacką i samoobsługową stację naprawy rowerów m.in. dla korzystających ze ścieżki pieszo-rowerowej wokół zbiornika.

Zbiornik Rydzyna wzbogacił się niedawno o kolejną atrakcję. Otwarto tam napowietrzną siłownię do ćwiczeń rekreacyjnych. W jej symbolicznym otwarciu uczestniczył goszczący w powiecie leszczyńskim wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, a także burmistrz Rydzyny Kornel Malcherek, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz Franciszek Halec, dyrektor leszczyńskiego oddziału Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

{gallery}2016/artykuly/Rydzyna_zbiornik_silownia_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}